Amint a fenti képen látható, zombik igenis léteznek. Ugyanakkor ezek nem fenyegetnek veszélyt világunk és agyunk épségére. Ők az úgynevezett zombi csigák. De mégis mik ők, és hogyan alakultak ki?
Ez a veszély általában a borostyánkőcsigákat érinti, ami Magyarországon is honos, azonban a mi csigáink szerencsére nincsenek egyelőre kitéve ennek a kockázatnak. Az egész "zombilét" okozója egy leucochloridium paradoxum nevű laposféreg.
A csigába bekerülő majd kifejlődő féreg teljesen átveszi az irányítást a puhatestű felett. Bemászik a szemébe, amely egyfajta lüktetést és vibrálást okot, és ez idézi elő számunkra is a zombi külsőt. Emellett az állat teljesen elveszti a kontrollt, már teljes mértékben a benne élősködő féreg uralja. Felirányítja a csigát a fa tetejére, amit alapjáraton messziről kerülne az állat, hiszen onnan a rá vadászó madarak könnyen észrevehetik. Azonban pontosan ez a féreg célja.
Miután kiszúrta magának a magatehetetlen csigát, a madár lecsípi a szemét vagy egyben megeszi, ezzel a csiga élete a végéhez is ért.
A laposféreg azonban a madár gyomrában folytatja tovább a szaporodást és lepetézést, majd ő is elpusztul. Később a madár ürülékében jelen már lesznek a féreg petéi, amit egy gyanútlan csiga nagy étvággyal be is termel, és az egész folyamat kezdődik elölről.